Artykuły LegalHero

  • LegalHero

Ekspresowy rozwód - czy to możliwe?
Decyzja o rozwodzie nigdy nie jest łatwa. Rozwód przewraca całe życie do góry nogami, dosłownie i w przenośni. Czasem pozwala wyprostować sprawy, które od dawna były zbyt skomplikowane do rozwikłania. Czasem przynosi ulgę, czasem przynosi tylko ból i cierpienie.


Dla każdego prawnika niezwykle istotne winno być zminimalizowanie negatywnych konsekwencji procedury rozwodowej. Szczegóły znamy wszyscy – miesiące oczekiwania, irracjonalne wezwania do uzupełnienia braków formalnych pisma, niezrozumiałe dla przeciętnego człowieka formułki i formalizmy.


Nie masz żadnego wpływu na działania sądu, który będzie rozpoznawał twoją sprawę i nie masz żadnego wpływu na zachowanie twojego małżonka. Mimo wszystko jednak szansa na szybki, ekspresowy rozwód nie jest stracona. Jeśli odpowiednio skonstruujesz pozew o rozwód, postępowanie rozwodowe będzie szybsze, niż myślisz.

Decydując się na rozwód musisz podjąć wiele ważnych decyzji – nie tylko dotyczących przyszłego życia, ale i samego orzeczenia rozwodowego. Musisz zdecydować, czego dokładnie będziesz się domagać. Rozwód następuje przez rozwiązanie małżeństwa z orzeczeniem o winie lub bez jej orzeczenia. Wbrew pozorom, wina nie ma większego wpływu na pozostałe części orzeczenie. Czasem przynosi satysfakcję, ale jej pozostałe skutki nie są wymierne i zazwyczaj nie są też warte czasu poświęconego na walkę o tego rodzaju rozstrzygnięcie.


Władza rodzicielska, alimenty na rzecz małoletnich dzieci oraz kontakty dziecka z rodzicem, który nie sprawuje na co dzień władzy rodzicielskiej są zagadnieniami o zdecydowanie większym znaczeniu. Zagadnieniom tym poświęcimy osobne artykuły na naszym blogu. Mimo, iż kwestie dotyczące dzieci mają niezwykle poważne znaczenie, nie stanowią one przeszkody do ekspresowego uzyskania orzeczenia o rozwodzie.


Ekspresowy rozwód jest jak najbardziej możliwy. Wymaga dokładnego przygotowania i przemyślenia – nie ma tu miejsca na pochopne działania i nieorzsądne decyzje. LegalHero, innowacyjny projekt na polskim rynku usług prawnych, oferuje możliwość przeprowadzenia ekspresowego rozwodu. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, ogromnemu doświadczeniu w skomplikowanych sprawach rozwodowych i ciężkiej pracy zespołu LegalHero ekspresowy rozwód to oferta dla ciebie.

Ekspresowy rozwód LegalHero oferuje kompleksowe przygotowanie wszystkich dokumentów, jakie są niezbędne do skutecznego rozpoczęcia i przeprowadzenia postępowania rozwodowego bez zbędnej zwłoki. Dobry, wyczerpujący, kompleksowy pozew o rozwód pozwoli uniknąć wszystkich problemów i trudności związanych z nieprecyzyjnymi żądaniami, wezwaniami do uzupełnienia braków formalnych czy wydłużonym czasem oczekiwania na pierwszy termin rozprawy. Ekspresowy rozwód LegalHero może spowodować, że sprawa zakończy się już na jednej rozprawie.


LegalHero nie ma wpływu na czas rozpoznania sprawy w sądzie, na czas wyznaczenia rozprawy czy czas przeprowadzenia badania przez biegłych sądowych. LegalHero pozwala jednakże uniknąć wszystkich trudności, na jakie może napotkać powód – osoba składająca pozew w sądzie i domagająca się orzeczenia rozwodu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o ofercie Ekspresowego Rozwodu LegalHero, skontakuj się z LegalHero.


© 2018 LegalHero.pl

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon